top of page

Щоб літній відпочинок був приємним та головне безпечним:
*намагайтесь не знаходитися на вулиці у період підвищеної сонячної активності (з 11.00 до 16.00);
*знаходячись на пляжі, чергуйте час перебування на сонці з відпочинком у тіні та купанням;
*де б ви не знаходились, завжди майте з собою достатню кількість; питної води;         
*влітку надягайте просторий одяг, який не ускладнює дихання, бажано, світлих кольорів.

Під час літніх канікул діти часто залишаються без догляду. Батьки та вчителі вже не можуть контролювати кожен крок маленького бешкетника, саме тому зростає небезпека виникнення надзвичайних ситуації за участю дітей.

У зв'язку з цим, Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецької області звертається до батьків, та вчителів з проханням не залишати дітей без нагляду! Особливо у літній період пильнуйте за дитиною біля водних об'єктів. Виховувати у малечі навички культури безпечної, поведінки, демонструючи на власному, прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих! Біда може статися саме тоді, коли діти залишаються самі, адже небезпека чатує на кожному кроці. Тому дуже важливим є постійно навчать підростаюче покоління правилам безпеки.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує ваші шанси не потрапити у надзвичайну подію та зберегти своє життя і здоров'я!
 

ПАМ'ЯТКА
Перша долікарська допомога дітям-алергікам при укусах ос, бджіл, джмелів, мурах

 
 
Діти, які відвідують дошкільний заклад у весняно-літній період, можуть постраждати від укусів комах, що жалять, на прогулянці в парку, лісі, екскурсії на відкритому повітрі. Необхідно розрізняти алергію на отруту при укусах таких комах, як оси, бджоли, джмелі, мурахи, та алергію на слину при укусах комарів, мокреців, інших дрібних комахах.
 
 
Ø    Реакція на отруту комах може бути місцевою та системною – аж до анафілактичного шоку, який може призвести до загибелі дитини.
 
 
Ø    Найчастіше зустрічається місцева шкірна алергічна реакція, що супроводжується невеликим почервонінням, набряком та болем. Симптоми можуть зберігатися від кількох годин до кількох діб.
 
 
Ø    Системні реакції можуть розвиватися при численних нападах перетинчастокрилих комах та/або у разі, коли дитина має схильність до алергії.
 
 
Ø    Дитина, в якої колись була тяжка (анафілактична) реакція на укус перетинчастокрилих, повинна мати із собою набір для надання першої долікарської допомоги.
 
 
Ø    Аби вберегти вихованців від укусів комах, слід вдатися до таких запобіжних заходів:
·        зачиняти вікна і двері сіткою, що не пропускає комах у приміщення;
·        не дозволяти дітям ходити босоніж по траві, сидіти та лежати на землі, не перевіривши попередньо поверхню;
·        не відвідувати з дітьми пасіки та триматися подалі від місць можливого скупчення комах, що жалять, - овочевих та квіткових ринків, мусорозбірних контейнерів тощо;
·        регулярно оглядати територію дошкільного закладу та видаляти з неї гнізда комах;
·        не дозволяти дітям їсти на вулиці солодке, що привертає увагу комах;
·        контролювати дотримання дітьми-алергіками дієти (вони не мають їсти мед та медовмісні продукти);
·        не давати дітям лікарські та косметичні засоби, що містять отруту комах, мед, прополіс тощо.
 
 
Ø     Якщо дитину вкусила перетинчастокрилі комаха (оса, бджола, джміль), необхідно негайно надати їй першу долікарську допомогу:
·        видалити жало з місця укусу, використовуючи пінцет; не можна стискати жало, оскільки через це отрута може інтенсивніше проникати до рани;
·        прикласти щось холодне до місця укусу;
·        виключити вірогідність перегрівання дитини та фізичне навантаження;
·        для зниження свербежу можна дати дитині антигістамінні препарати; для зменшення набряку можна використовувати проти алергенні креми чи мазі;
·        у тяжких випадках, особливо, якщо комаха вжалила дитину у слизову оболонку, необхідно негайно звернутися до лікаря.
 

bottom of page