top of page

Кадровий склад дошкільного закладу згідно з ліцензійними умовами

Одним із ключових моментів в управлінській діяльності дошкільного закладу є володіння достовірною інформацією про склад колективу. Діяльність закладу дошкільної освіти №91 «Пролісок» забезпечують 30працівник: педагогічних працівників – 13 особи, обслуговуючого персоналу – 17 осіб.

 Заклад дошкільної освіти №91 «Пролісок» укомплектований педагогічним кадрами та фахівцями: 1 завідувач, 1 вихователь-методист, 1 музичний керівник 12 вихователів.

Структура  та органи управління закладу освіти

Завідувач господарством              

Завідувач    

Вихователь методист 

Головний бухгалтер       

Рада закладу   

Педагогічна рада 

Методичні об'єднання

Батьківський комітет  

Педагогічні працівники

Вихованці 

Обслуговуючий персонал 

Територія обслуговування, закріплена за дошкільним закладом освіти:

вул. Азовстальська, 7,9

б-р Морськой,2,4,6,10,12,14,16,18

вул. Ломізова, 3,5,9,11,13,15,17

вул. Народовольська, 2,4,6,8,10,12,16,18,20

вул. Виноградна, 46,48,50,52

Дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою системи безперервної освіти в Україні   

Адміністрацією закладу освіти  ведеться  систематичний контроль за охопленням дошкільною освітою всіх дітей дошкільного віку на закріпленій території обслуговування та відвідуванням дітьми  дошкільного закладу. Ведеться роз’яснювальна робота серед населення про те , що дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні.

Прийняття Закону «Про дошкільну освіту» дає новий імпульс розвитку дошкільної освіти. Стаття 4 Закону звучить так: «Дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні.». Цим законодавчо визнано самоцінність дошкільного віку як надзвичайно важливого і неповторного періоду в розвитку особистості. Відповідно до статті 9 (Здобуття дошкільної освіти), На батьків, або осіб, які їх замінюють, покладено відповідальність перед суспільством та державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їхнього життя, здоров’я, людської гідності. І ще: відповідно до вимог статті 8 «Базового компонента дошкільної освіти» - сім’я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім’ї. Закон України Про дошкільну освіти визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку системи дошкільної освіти, яка забезпечує розвиток, виховання і навчання дитини, ґрунтується на поєднанні сімейного та суспільного виховання, досягненнях вітчизняної науки, надбаннях світового педагогічного досвіду, сприяє формуванню цінностей демократичного правового суспільства в Україні.

Це також передбачено новим Законом України «Про освіту» який набув чинності 28.09.2017 року. Зокрема у статті 11(Дошкільна освіта) зазначено:

1. Метою дошкільної освіти є забезпечення цілісного розвитку дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування необхідних життєвих навичок.

2. Діти старшого дошкільного віку обов’язково охоплюються дошкільною освітою відповідно до стандарту дошкільної освіти.

3. Відповідальність за здобуття дітьми дошкільної освіти несуть батьки.

4. Батьки самостійно обирають способи та форми, якими забезпечують реалізацію права дітей на дошкільну освіту.

5. Органи місцевого самоврядування створюють умови для здобуття дошкільної освіти шляхом:

  • формування і розвитку мережі закладів освіти;

  • замовлення підготовки педагогічних працівників;

  • реалізації освітніх програм неформальної освіти для батьків;

  • проведення інших заходів.

6. Порядок, умови, форми та особливості здобуття дошкільної освіти визначаються спеціальним законом.

Мова освітнього процесу

Закон України  Про засади державної мовної політики (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, № 23, ст.218) {Із змінами, внесеними згідно з Кодексом

 Стаття 6. Державна мова України

1. Державною мовою України є українська мова.

2. Українська мова як державна мова обов'язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, у міжнародних договорах, у навчальному процесі в навчальних закладах в межах і порядку, що визначаються цим Законом. Держава сприяє використанню державної мови в засобах масової інформації, науці, культурі, інших сферах суспільного життя.

3. Обов'язковість застосування державної мови чи сприяння її використанню у тій чи інший сфері суспільного життя не повинні тлумачитися як заперечення або применшення права на користування регіональними мовами або мовами меншин у відповідній сфері та на територіях поширення.

4. Норми української мови встановлюються у словниках української мови та українському правописі. Порядок затвердження словників української мови і довідників з українського правопису як загальнообов'язкових довідкових посібників при використанні української мови, а також порядок офіційного видання цих довідників визначаються Кабінетом Міністрів України. Держава сприяє використанню нормативної форми української мови в засобах масової інформації, інших публічних сферах.

5. Жодне положення цього Закону не може тлумачитися як таке, що спрямоване на звуження сфери використання державної мови

Закон України "Про дошкільну освіту" Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 49, ст.259) Із змінами, внесеними згідно із Законами  № 2145-VIII від 05.09.2017, ВВР, 2017, № 38-39, ст.380} 

Стаття 10. Мова у дошкільній освіті Мова у дошкільній освіті визначається статтею 20 Закону України "Про засади державної мовної політики". 

Мова закладу дошкільної освіти №91 «Пролісок» Маріупольської міської ради Донецької області -  українська

Перелік освітніх компонентів, визначених освітніми програмами

Базовий компонент дошкільної освіти є Державним стандартом дошкільної освіти України,

який реалізується програмами та навчально-методичним забезпеченням, що

затверджуються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

 Базовий компонент дошкільної освіти спрямовує зусилля батьків, педагогів, психологів

на розвиток творчого потенціалу дитини, що має свої особливості у дошкільному

дитинстві, на своєчасне підтримання досягнень індивідуальної своєрідності неповторного

життєвого шляху дитини, забезпечення психолого-педагогічного супроводу розвитку

дитини у дошкільні роки. Базовий компонент визначає зміст і структуру дошкільної

освіти за його інваріантною і варіативною складовими. Організація життєдіяльності

дітей з урахуванням освітніх ліній, що включені до інваріантної та варіативної складових,

дає змогу забезпечити належний рівень соціально-особистісного розвитку дітей

дошкільного віку в структурі неперервної освіти.

Освітні компоненти, визначені освітніми програми:

Наявність вакантних посад

Станом на 1 січня 2021 року у  закладі  №91 «Пролісок» вакантні посади: 0.5 ст. медичної сестри з дієтичного харчування

Матеріально - технічне забезпечення закладу

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Ясла-садок №91 «Пролісок» розташований у типовій двоповерховій будівлі, за адресою вул. Ломізова,7.

 Вивільнене одне групове приміщення з метою здійснення повноцінного рухового режиму та переобладнано під спортивну залу. Територія закладу має огорожу по всьому периметру. Кожна група має ігровий майданчик із тіньовими навісами та зеленими насадженнями. Навчальні й адміністративні приміщення мають привабливий та естетичний вигляд. Приміщення і територія дошкільного закладу відповідають санітарним нормам. Ділянка добре озеленена, що забезпечує оздоровлення та відпочинок дітей. Для виконання завдань розумового, екологічного та трудового розвитку дошкільнят облаштовано естетично оформлені квітники, висаджено дерева і кущі.

В дошкільному закладі є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників. Обладнання та оснащення навчально-виховного процесу у дошкільному закладі здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, Типового переліку обов'язкового обладнання навчально-наочних посібників та іграшок у дошкільних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН України від 11.09.2002 року №509, методичних рекомендацій "Підбір і використання іграшок для дітей раннього віку у дошкільних навчальних закладах" від 17.03.2006 року № 1/9-153.

 В групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування. У групах є сучасне розвивальне та ігрове обладнання. До послуг дітей цікаві навчально-розвивальні посібники та іграшки, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників. Обладнаний методичний кабінет, облаштовано місце для роботи учителя-логопеда, музичного керівника, . В музичній залі є сучасні технічні засоби навчання: музичний центр, магнітофон, дитячі музичні інструменти.    Медичний кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів, обладнано ізолятор. Харчоблок забезпечений необхідним кухонним посудом, технологічним та холодильним обладнанням.

Умови доступності закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами

             

  Проблема навчання дітей з особливими потребами набуває широкої актуальності сьогодні. Освітній інклюзивний простір стає доступним для таких дітей, адже право на рівний доступ до якісної освіти та навчання за місцем проживання в умовах загальноосвітнього закладу – це право всіх дітей. Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних демократичних ідей – усі діти є цінними й активними членами суспільства. В нашому дошкільному закладі створені доступні умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Логопед - проводить діагностичне обстеження. Первинні прийоми «дитина-батьки», консультацій та заняття, направлені на підтримку дітей і дорослих, які мають логопедично-дефектологічні проблеми; консультації і заняття направленні на виправлення мовленнєвого дефекту, розвиток когнітивної, емоційної та сенсорних сфер дитини.

Медична сестра - здійснює медичну підтримку і контроль, консультує батьків щодо прийомів догляду, пов'язаних із здоров'ям малюка із особливими потребами.

Матеріально-технічна база:

  •  

    • Кабінет логопеда

    • Музична і фізкультурна зала

    • Медичний кабінет

Заняття проводять небайдужі і творчі педагоги із високим рівнем психологічної компетентності, адже покликання педагога (вони це розуміють) полягає у створенні умов для розвитку кожної дитини. Коли не має індивідуальних занять діти залучаються  до освітнього процесу відповідно вікових груп. 

Додаткові освітні послуги

Додаткові платні освітні послуги в  закладі №91 "Пролісок" не надаються.

bottom of page